Kredi Notu Yükseltme Ve Artırma Yöntemleri Neler?

Kredi Notu bankalarda yapılan işlemlerin sonucunda verilen bir puan niteliğidir. Bu puan sayesinde kişinin kredi onaylama durumu ve kredi için üst limitleri belirlenir. Kredi notu kişinin borç konusundaki güvenirliğini ve düzenli ödeme alışkanlığı olup olmadığını gösterir. Bu nedenle kredi notunun düşük olması müşterinin kredi onayını ve üst limitini zora sokmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notunun mantığı son derece basittir. Kişinin aylık yapması gereken kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapması durumunda kredi notuna artı puan eklenir. Düzeli olarak belirli bir süre boyunca ödemelerini yapan kişinin kredi notu artmaktadır.

Kredi notu arttıkça kişinin güvenirliği artar ve daha yüksek kredi ve daha yüksek kredi kartı limitleri için onaylaması kolaylaşır.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir?

Kredi notunu yükseltmek kredi kartı başvurularına onay almak için önemlidir. Bu nedenle pek çok kişi bankalara yaptıkları başvurulardan olumsuz yanıt almaktadır. Bu kişiler de haliyle kredi notunu nasıl artıracaklarını araştırmaktadır. Kredi notunu arttırmak için farklı hızlı yöntemler mevcuttur.

Kredi notunun arttırılması için en önemli şey ödemelerin kesin suretle zamanında yapılmasıdır. Ödemeler geciktirerek ve düzensiz yapıldığında kişinin kredi notunun artması söz konusu değil. Buna ek olarak;

1-Düzenli kredi kartı kullanımı

2-Aktif kredi kullanımı

gibi seçeneklerle de kredi notu daha hızlı artırılabilir.

Kredi Notunu Artırma Yolları

Günlük harcamalarda nakit ile yapılan ödemeler için kredi kartı tercih edin. Kredi kartında daha çok borçlanma ve daha çok borç ödeme durumu her ay kredi notunun daha fazla artmasını sağlayacaktır.

Kredi kullanımı yapmak da kredi notunu artırmaktadır. Bir bankaya kredi başvurusu yapıp kredi kullanan ve bu kredinin ödemelerini düzenli olarak yapan kişilerin kredi notu diğer kişilere göre daha yüksek olduğu bilinmektedir. Kredi notunu arttırmak için sık sık kredi kullanmak ve bunların ödemelerini düzgün yapmak da son derece etkilidir.

Elbette ki kredi notunun bir kaç işlemle kısa sürede yükseltilmesi ve çok yüksek tutarlarda krediler alınması mümkün değildir. Bu işlem bir süreç gerektirir.