Fantastik Dörtlü, Avengers Ekibine Nasıl Dahil Olacak?

Fantastik dörtlü ekibi Marvel Sinematik Evreninde aşina olduğumuz süper kahramanlarla aslında çizgi romanlarda aynı evrende yer alıyorlar. Farklı tarihlerde, farklı oyuncularla yapılmış filmleri ise tam olarak istenilen başarıyı göstermedi. Ancak Marvel Dünyasında, özellikle çizgi romanlarda, oldukça önemli bir süper kahraman ekipten söz ediyoruz. Avangers: End Game filmi sonrası Fantastik Dörtlü ekibinin Avangerse katılması fikri ise bir hayalden çok daha fazlası.

Fantastik dörtlü, Avangers ekibine mutlaka bir aşamada katılacak ama bu nasıl olacak sorusuna yanıt olarak üretilmiş olan pek çok farklı teori var olduğu biliniyor. Büyük ihtimalle bu katılım, çizgi romanlardakine benzer bir hikaye ile anlatılacak. Sizin için çizgi romanlarda Fantastik Dörtlü ve Avangers arasındaki ilişkiyi ve nasıl bir birleşim olacağına dair oluşturulan senaryoları anlattık.

Mavelin sinema filmlerinden çok farklı olan Fantastik Dörtlü nedir, kimlerden oluşur?

Fantastik dörtlü ilk kez 1961 yılında Stan lee ve Jack Kirby tarafından Marvel dünyasında yaratılmış bir süper kahraman ekibi. Ülkemizde bin dokuz yüz seksenli yılların sonuna doğru yayımlanan çizgi roman serisinin ilk sayısından itibaren Fantastik dörtlü, Marvel dünyasının en önemli süper kahraman ekiplerinden biri haline geldi.

Devlet destekli bir uzay projesinde çalışan doktor Reed Richerds, karısı Susan Richards, Susanın erkek kardeşi Johnny Storm ve arkadaşları Ben Grimm; planlanan tarihten bir gün önce uzay gemisini kullanarak dünyadan ayrılırlar ve…