Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Öğrenci olan, emekli olan ya da bir işi olup ek iş yaparak para kazanmak isteyen eminim bir çok insan vardır. Çalışan insanlar kendi işlerinden artan zamanda, öğrenciler okullarından ve derslerinden artan zamanlarda, emekliler ise istediği her dakikada bu öğreteceğimiz ek işi yaparak bir gelir elde edebilirler. Şimdi ek gelir işleri, ek gelir kapılarına bakacağız. Vereceğimiz ek işler nerede olursanız olun evde, işte, parkta vs. bir çok yerde ve istediğiniz her türlü teknolojik alet üzerinden yapabilir ek ücret kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Bu emekliler için ve öğrenciler için en büyük fırsat ve en uygun ek gelir kapısıdır. Elbette her yaşta insan ve her insan bu işi yapabilir. Bazı güvenilir sitelere kayıt olup, makale yazıyorsunuz. Bu makaleleri gidip, üye olduğunuz sitelere satabilirsiniz. Makalenin ne demek olduğunu bilmiyor iseniz eğer, makale internet üzerinde gördüğünüz her metin makale olarak adlandırılır. Her hangi bir konusu olabilir.

Site Kurmak

Site kurarak reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Reklam gelirleri Google AdSense kendi ödemektedir. Reklamlarınızı sitenizde paylaştığınız makalelerden ya da bloğunuza koyabilirsiniz. Makaleleri ise başka insanlardan satın alabilir ya da kendiniz yazabilirsiniz. Site kurmak ücretlidir ve içerisine makale konulması gerekmektedir.

Bu yüzden önce makale yazarı olup, makale yazarlığında gelir elde edip, oradaki paralarla site kurabilirsiniz. kodlama bilginiz de yoksa başka insanlara sitenizi para karşılığında baştan sona hazırlata bilirsiniz. Ondan sonra makale yazmaya başlayabilir veya makale satın alıp yayınlamaya başlaya bilirsiniz.

WEB Geliştiriciliği

web geliştiriciliği site geliştirmek anlamına gelir tanı HTML, CSS ve Javascript dillerini kullanarak internette bir site oluşturabilirsiniz. Udemyde veya youtubeden web derslerine bakabilirsiniz. İlk olarak HTML sonra CSS ve son olarak Javascript öğrenmeniz daha iyi olur

Grafik Tasarımcılığı

Grafik tasarımcılığı ile şirketlerin logolarını veya başka kağıt üzerinde olan şeyleri tasarlayabilirsiniz. Grafik tasarımcılığı tam olarak aslında logo tasarımcılığı olarak geçer. Bunla alakalı bir sürü kurs ve ders bulunmakta. Youtubeden ve Udemyden araştırarak bula bilirsiniz.

YOUTUBER

Youtuberlik yani youtube da video paylaşmaktır. Bazı insanlar verdiğimiz diğer yöntemlerden ek olarak youtube işini yapıyor ve youtube işini zor buluyor. Gerekli bilgileri diğer bilgiler gibi youtube üzerinden araştıra bilirsiniz.