Sivilce Problemi Yaşayanlar İçin Pratik Çözümler

Sivilceler ergenliğimizden itibaren bir çoğumuzun en şikayetçi olduğu durumlardan birisidir. Çoğunlukla ergenlik döneminde oldukça fazla çıkan sivilceler kadınlarda hormon değişikliğinden ötürü adet döneminde de çıkar. Sivilce görüntümüzü kötü yönde etkilediği için hiç birimiz bu durumu semeyiz ve hep şikayetçisi oluruz. Sivilce kremleri bazı maskeler derken birçok yol uygularız. Biz de sizlere eğer devamlı süren sivilce probleminiz var ise etkili ve pratik çözümler vereceğiz. Fakat şunu unutmayın sivilceleri kesinlikle ve kesinlikle sıkmayın ve gerekirse bir doktora görünün.

Düzenli Cilt Bakımı İle Sivilceden Kurtulma

Sivilceler bazen yediklerimizin bazen ise yüzümüzde oluşan kirlerin yüzünden oluşur. Yüzünüzü ne kadar temiz tutarsanız cildiniz de sivilce oluşumu bir o kadar azalır. Sabah ve uyumadan önce cildinizi mutlaka yıkayın. Yıkadıktan sonra soda ile cildinizi silin. Bir süre sonra sivilce probleminizin azaldığını göreceksiniz bunu fark edeceksiniz. Soda yerine yarım çay bardağı suyun içine atılmış bir çay kaşığı karbonat ile de cildinizin aynı etkiyi göreceksiniz.

Sivilceye Soda Ve Karbonat Maskesi

Karbonat cilt üzerinde bulunan mikropları öldürür ve ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Soda ise cildi besler ve gözeneklere iyi gelir. iki tatlı kaşığı karbonatın üzerine bir çay kaşığı soda dökün. Bu ikisini karıştırın ve sivilce olan bölgelere sürün. Yaklaşık iki dakika sonra kuruyacaktır. Fakat siz beş dakika kadar dokunmadan bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bunu tam tersi şekilde yarım çay bardağı sodanın içine iki çay kaşığı karbonat atıp yüzünüzün her yerine pamuk yardımı ile yayabilirsiniz. Bunu cildinize çok sık uygulamayın. Karbonat cildinizin kurumasına sebep olabilir.

Sivilceye Limon ve Karbonat Maskesi

Bu maske limon ile karbonatın karışması ciltte kısa bir süre yanmaya sebep olabilir. Yarım çay bardağı limon suyunun içine bir çay kaşığı karbonat atın. Yaklaşık bir dakika kadar karıştırdıktan sonra sivilcenin üstüne pamuk ya da peçete ile sürün. Fakat bunu yapmadan önce cildinizi temizleyin. Cildinizde karbonat ve limonun üç dakika kadar bekletin. Eğer hassas bir cildiniz var ise bu maskeden uzak durun. Çünkü limon içinde bulunan asit ciltte fazla kızarıklığa sebep olabilir.