Kalıcı ve Doğal Güzellik için Doğru Cilt Temizleme Rutini

Her kadın doğal güzel olmayı sever ve ister. Sırf bu güzellik uğruna her gün makyaj yapılır ya da estetik yaptırılır. Fakat bu iki yöntemde kişiye doğal yoldan ve kalıcı bir şekilde güzellik sağlamaz. Aslında en doğal ve en kalıcı güzellik sırrı düzenli cilt bakımı ve cilt temizliğinden geçer. Düzenli olarak yapılan bir cilt temizliğinde yüzde bulunan cilt sorunları aza inerken en doğal yoldan bir cilt temizliğinde yüzde bulunan cilt sorunları aza inerken en doğal yoldan güzellik elde etmiş olursunuz. Biz de sizlere kalıcı ve doğal yoldan güzellik için cilt temizleme rutini nasıl yapılır ne zaman yapılır detaylı bir şekilde anlatalım.

Kalıcı ve Doğal Güzellik için Doğru Cilt Temizleme Rutini Yapılmaması Gerekenler

Cilt temizleme de yapılan en büyük hatalar düzenli bir şekilde cilt temizliği yapılmamasından oluşur. İki gün üst üste düzgün bir şekilde cilt temizliği yapılırken üçüncü ve dördüncü gün es geçilir. Bu en büyük hatalardan birisidir. Kalıcı bir cilt güzelliği için cilt temizliği yapıyorsanız mutlaka her gün yapmanız gerekir unutmayınız.

Cilt temizlemede yapılan bir diğer hata ise cilt tipine uygun olmayan ürünler ile cildi temizlemektir. Cilt tipinize uygun seçmediğiniz ürün ile cilt temizliği maalesef istenilen bir sonuç vermez.

Kalıcı Ve Doğal Güzellik İçin Doğru Cilt Temizleme Rutini Detayları

Anlatacağımız cilt temizleme rutininde güne ilk başladığımız kısımdan başlayacağız.

Sabahları uyandığımız zaman bir çoğumuzun cildi oldukça yağlı ve gözenekli bir halde olur. Bunun sebebi uyurken cildimizde bulunan yağ bezlerinin daha aktif çalışmasıdır. Sabah kalktığımız zaman yüzünüzü sadece bir su ile değil cildinize uygun bir temizleme jeli ya da sabunu ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Bunun sebebi şöyle düşünün; elinize yağ döküldüğü zaman, tek başına su bu yağı sökmez. Cildiniz de böyle düşünün o yağ ve gece yüzünüzde oluşan kir sadece su ile çıkmaz. Bu yüzden sabah uyandığımız zaman asla tek başına su ile yüzünüzü yıkamayın. Aksi takdirde yağ ve kirden arınmayan yüzünüzde, siyah nokta ve sivilce oluşumu başlar.

Eğer cildinize makyaj yapmak istiyorsanız cildinizi muhakkak makyaj öncesi temizlemeniz gerekir.