Gözaltı Kırışıklıklarını Doğal Yöntemlerle Giderme

Göz altı kırışıklıkları kadınlar tarafından hiç sevilmeyen bir durum olarak bilinir. Genelde daha çok ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan göz altı kırışıklıkları derinin yaş ilerledikçe yorulmasından ve büzüşmesinden kaynaklanır. Sırf bu görüntüyü görmemek için kırışıklık karşıtı kremlerden tutunda estetiğe kadar birçok yol izlenir. Fakat bazı kremler ve özellikle estetik gibi operasyonlar oldukça pahalıdır. Biz de eğer sizin göz altı gibi sıkıntılarınız varsa bunlar ile ilgili problemleriniz varsa diye doğal yollar ile göz altı kırışıkları nasıl gider onu anlatacağız. Kullanacağınız yöntemler genelde bazı malzemelerin karışımı ile kür şeklinde yapacağınız maskeler olacak. Öncelikle bu doğal yöntemlere geçmeden önce bir uyarı da bulunalım. Göz altı ve çevresi hassas olduğu için eğer cildiniz hassas ise verilecek yöntemlerden size en uygun olanı seçin.

Gözaltı Kırışıklıklarını Doğal Yoldan gideren Kürler

Bu yöntemler en az iki malzemenin karışımı ile yapılacak ürünlerdir. İlki muz ve gül suyu kürü. Muz içinde oldukça besleyici mineraller bulunur. Cilt üzerinde ise gençleştirme etkisi gösterir. Bir adet muzu kaşıkla ezerek püre haline getirin. Püre gelen muzun içine bir yemek kaşığı gül suyu dökün. Bu ikiliyi göz altına yavaşça sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

Bir diğer kür ise badem yağı ve havuç maskesi olacak. Badem yağı yerine bal da kullanılabilir. Havuç içinde cildi besleyen mineraller barındırır. Badem yağı ise cildi besler nemlendirir ve genç kılar. Bir adet orta boy havucun kabuklarını soyun ve blender yardımı ile ile suyu çıkartın. Havuçtan çıkan suyu uygun bir kabın içine dökün. Havuç suyunun içine bir çay kaşığı badem yağı ekleyin. Havuç suyu ve badem yağının birbirinin içine işlenmesi için iyice karıştırın. Birbirine karışan bu suyu buz dolabına soğumaya koyun. Soğuyan bu suyu göz altınıza bir pamuk ya da peçete gibi malzemeler yardımı ile göz altınıza uygulayın. Bunu ister tampon yapar gibi yapın ister direk göz altınıza koyun. Fakat her iki yolda da suyun gözünüze girmemesi için oldukça dikkatli olmanız gerekir. bu kanuya özen gösteriniz.