Kim Milyoner Olmak İster’e Damga Vuran Hikmet Karakurt ne kadar kazandı?

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak ister programının son bölümüne Şanlıurfa’dan gelen Hikmet Karakurt damga vurdu. Karakurt, atmış bin liralık sorunu cevabını kardeşine yıllar önce kırk liraya aldığı radyo sayesinde bildiğini açıklamıştı. Devamı yayınlanan programda Karakurt’un ne kadar kazandığı belli oldu.

Günlerce konuşulan Hikmet Karakurt’un kazandığı para miktarı belli oldu. Dün akşam yayınlanan bölümde yüz yirmi beş bin tl lik ödüle layık olan soruya geldiğinde Karakurt, para olarak her hangi bir hedefinin olmadığını söyledi. Bu yüzden iki yüz elli bin tl lik sorudan çekildi. Ailesinin bu paraya ihtiyacı olduğunu belirten genç, tüm Türkiye’ye teşekkür ederek iki yüz elli bin tl lik sorudan çekilerek yüz yirmi beş bin tl lik para kazandı.

Efendiliği ve çalışkanlığı ile dikkatleri üzerine çeken Hikmet Karakurti atmış bin tl lik sorunun cevabını nasıl bildiğini açıkladı. Sabah gazetesine konuşan Karakurt, sekiz çocuklu bir ailenin en büyük abisi olduğunu televizyona açıkladı. yirmi iki yaşındaki Karakurt Elektrik Elektronik Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi olduğunu söyledi. Bir milyonluk soruya sadece iki sorusu kalan karakurt, tatillerinde ailesi ile birlikte soğan toplamaya gidiyor. Tüm hayatını kardeşlerinin eğitimine harcayan karakurt ” sekiz kardeşiz. Babamın bir işi yok. Geçimimizi işçi olarak Polatlı da Eskişehir de Konya da soğan, domates ve şeker pancarı toplayarak sağlıyoruz” diyen karakurt ” defter kalem almadığımız zamanlar oldu. Kardeşlerim bana bakarak okumaya çalışıyor. Okulu bitirdikten sonra onları okutacağım. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz. Radyodaki dinlediğimiz ilginç şeyleri birbirimiz ile paylaşırız. Yarışmada kazanacağım parayı kardeşlerim için harcayacağım. Söz verdim çünkü.” sözleri ile hayatını anlattı. Genç çocuk atmış bin tl lik soruyu kardeşine kırk tl ye aldığı radyo sayesinde doğru cevapladı ve yüz yirmi beş bin tl ödülü kazanıp yarışmadan ayrıldı.

22 yaşındaki Hikmet karakurt, Şanlıurfa dan gelerek ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster YARIŞMASINA KATILDI. Gösterdiği başarılı performanstan dolayı izleyicilerin dikkatini ve sevgisini kazandı bu yaptığı olay ülkenin gündemine oturdu.

Bir diğer tebrik de Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından geldi. Kasapoğlu, sosyal medya üzerinden ”bravo hikmet azim sebat ve tevazu. Senin gibi gençler oldukça umudumuz baki kalacak” sözleri ile genç çocuğu paylaştı.